www.relief-konserwacja.pl
KONSERWACJA ZABYTKÓW ARCHITEKTURY,
RZEŹBY I MALARSTWA
IRENA BULDERBERG, JAN BULDERBERG, WŁODZIMIERZ RUMIŃSKI

O nas

Firma Relief powstała w 1996 roku, jednak nasze doświadczenie w pracy przy konserwacji zabytków sięga początku lat osiemdziesiątych. Przez te lata zdobyliśmy bardzo szerokie doświadczenie i zbudowaliśmy zespół fachowców, który może podjąć się najbardziej skomplikowanych zadań konserwatorskich.

Pracowaliśmy przy obiektach najwyższej klasy i wykonywaliśmy nietypowe prace dla osób prywatnych. Nasze najważniejsze realizacje to zabytki znajdującej się na liście Unesco toruńskiej starówki, jak np: elewacje kościoła p.w. Św. Jakuba, Św. Ducha, Krzywej Wieży, Domu Kopernika, hotelu Heban, Hotelu Solaris, Zboru na Rynku Nowomiejskim (obecnie „Tumult”), ruiny Zamku Krzyżackiego. Dużą i ważną realizacją był zespół dziesięciu kaplic Kalwarii Pakoskiej w Pakości wraz z wyposażeniem (Ołtarze, konfesjonały, ławki itp.).
Do najcenniejszych konserwowanych przez nas zabytków ruchomych należą: ambona i drzwi intarsjowane z kościoła p.w. Ducha Św. w Toruniu, oraz wyposażenie kaplicy Wniebowzięcia NMP w Pakości.

W naszej pracowni wykonujemy rekonstrukcje i kopie wystroju malarskiego i rzeźbiarskiego wnętrz i elewacji. Podejmujemy się kompleksowych prac konserwatorskich obejmujących budynki zabytkowe od dachu, poprzez elewację i wnętrze, ze stolarką i i instalacjami aż po wyposażenie (w tym malarstwo ścienne). W razie potrzeby wykonamy nowy wystrój wraz z projektem.

Pomagamy napisać wnioski o dofinansowanie remontów i prac konserwatorskich. Przez wszystkie lata pracy staramy się, aby naszym znakiem firmowym był profesjonalizm i rzetelność.